Vyhledávání:

Nákupní košík

obsahuje 0 ks zboží
v ceně 0

zobrazit | objednat

Vinařství

V kvalitě vín, která vám nabízíme, se v první řadě odráží osobnosti majitelů vinařství, z kterých pochází. Postupně vám je budeme představovat.

Vinařství

MARCHESI SPINOLA - CASTELLO DI TASSAROLO (Piemonte)

ANTONUTTI ( Friuli VG )

LA CANTINA DI CASTELNUOVO DEL GARDA

POMETTI (Toscana)

CANTINE LEONARDO DA VINCI (Toscana)

BIANCAVIGNA (Veneto)

GUICCIARDINI STROZZI (Toscana)

JOSEF BRIGL (Alto Adige)

MADONNA BRUNA (Marche)

VINICOLA MEDITERRANEA ( Puglia )

CANTINA VALPOLICELLA NEGRAR ( Veneto )

TENUTE MATER DOMINI ( Puglia )

FATTORIA CASA di TERRA ( Toscana )

FRANCESCO SCANAVINO (Piemonte)

FALCHINI ( Toscana )

IL CONTE VILLAPRANDONE ( Marche )

CASTELLO DI NEIVE AZIENDA AGRICOLA

FATTORIA I VERONI ( Toscana )

TALOSA (Toscana)

LA CANTINA VALLE ISARCO ( Trentino - Alto Adige )


Producenti olivového oleje

FRANTOIO F.lli VITALLI e ALESSANDRINI (Marche)
GUICCIARDINI STROZZI (Toscana)

 

MARCHESI SPINOLA - CASTELLO DI TASSAROLO ( Piemonte )

Rodina Spinola patří se svým doloženým původem z 9.století mezi nejstarší rodiny v Evropě. Ve středověku zastávali v severní Itálii stejné postavení, jako rodina Medičejských v Toskánsku. Mezi příslušníky rodiny najdeme janovská knížata (Janovská republika), kardinály, bankéře, generály, kapitány i další. Castello di Tassarolo, zámek ze 13.století v oblasti Gavi, bylo sídlem rodiny na hlavní cestě mezi Janovem a "zbytkem Evropy." Rodina Spinola hrála v přeneseném smyslu slovadůležitou roli při objevení Ameriky. právě ona iniciovala přesun janovského rodáka Kryštofa Kolumba do Lisabonu a z velké části i financovala jeho cestu.

Dnes má rodina několik větví. Jedna obhospodařuje vinice v okolí původního zámku Castello di Tassarolo, v samém srdci oblasti Gavi. Proto většinu její produkce tvoří právě vína Gavi DOCG. Rodina žije ve spojení s přírodou a vinice obhospodařuje biodynamickým způsobem. Na vinicích nenajdete žádnou motorovou mechanizaci. Jediná síla, která je využívána kromě lidské, je koňská. Rodina v čele s představitelkou, Massimilianou Spinola, a jejím přítelem anglické krve, Henry Finzi-Constantine, se společně stará o to, aby produkovala kvalitní víno, ale aby se dařilo i vinicím a jejich obyvatelům. Podívejte se na všechny zde.

Produkce vinařství zahrnuje nejen zmíněná vína GAVI DOCG, ale i Barbera DOC (pod názvem Titouan Barbera DOC - Titouan je název jednoho z hospodářských koní, užívaných ve vinicích) a Cuvee Monferrato DOC. V rámci biodynamické produkce jsou některá vína i bez přidaných siřičitanů (látka používaná standardně při výrobě vína, která ovšem způsobuje známé bolení hlavy při konzumaci většího množství vína).

V naší nabídce bio vín a vín bez siřičitanů naleznete 5 báječných vín z produkce CASTELLO DI TASSAROLO, nenechte si ujít tuto příležitost a vychutnejte si kvalitu za bezkonkurenčí ceny.

ANTONUTTI ( Friuli VG )

Vinařství Antonutti vzniklo v roce 1921. Jedná se čtyři generace péče o vinařství, dnes vášnivě vedeném paní Adrianou Antonutti a její rodinou již více než 30 let. Vlastní padesát hektarů vinic v samém srdci Friuli dell Grave. Tato oblast pokrývá více než jednu třetinu rozšířeného vína Friuli Venezia Giulia a jedna z výhod jsou řeky Meduna, Cellina a Tagliamento, jejichž proud dopravil dolů do údolí obrovské množství dolomitického vápence. Tato oblast je chráněna před severními větry a výhodou je též nedaleké moře, které má blahodárné účinky na klimatické podmínky. Hrozny z vinařství Antonutti rostou na území Barbeano, kde je zem kamenitá a teplota půdy je vyšší. Vinice z tohoto faktu těží a vinobraní začíná později a hrozny mají poté daleko výrazějsí chuť a vůni. Vinařství je umístěno na okrajovém, vedlejším místě, daleko od pozornosti okolního světa, ale výklad jejich vinařských dějin se zrcadlí ve znalostech, které se předávají z generace na generaci.
Volba následovat zakladatele vlastní cestou pokračuje a nynější majitelé kultivují též středně jílovitou zem, jako se nachází na území Clauiano a mohou poté pěstovat i červené hrozny. Jejich vína mají vynikající vyváženou chuť, která je výsledkem pečlivého výběru původní místní i zahraniční vinné révy, která se poté vinifikuje v ocelových tancích.

Jedna vinná linie vinařství Antonutti s charakteristickým lvem ve znaku je barevně odlišená následovně. Hnědá pro víno Ribolla Gialla, tyrkysová pro Pinot Grigio, růžová pro Chardonnay, žluto-zelená pro Friulano, zlatavě-žlutá pro Sauvignon, žlutá pro Traminer Aromatico, fialová pro Pinot Nero, rubínová pro Merlot, tmavě fialová pro Cabernet Sauvignon, červená pro Refosco P.R. a konečně barevná etiketa pro Novello.
Další linie se nazývají: COLLEVENTO 921 - ANT - LINDUL- ANTONUTTI VIS TERRAE - ROS DI MURI - PROSECCO 921

LA CANTINA DI CASTELNUOVO DEL GARDA

Vinařství La Cantina di Castelnuovo del Garda bylo založeno v roce 1958 a dnes sdružuje více než 250 nejlepších producentů hroznů v této rozsáhlé kopcovité oblasti, která se táhne na jihovýchod od jezera Garda. Tato oblast zahrnuje zóny produkce vín s chráněným označením původu DOC, tj. Bardolino, Bianco di Custoza, Lugana a od roku 2001 též oblast vína Bardolino Superiore. Sdružení výrobci, vlastníci více než 1200 hektarů vinic produkují spolu s nejmodernější technologií v průměru každý rok cca 170 000 t. hroznů, ze kterého se získávají vysoce kvalitní vína.

Vína s chráněným označením původu DOC ( Denominazione di origine controllata ) jsou vedena v registru vinic a se svými přibližně 120 000 t. hroznů a představují tři čtvrtiny z celkové produkce. Zbývajících 40 000 t. jsou určeny pro výrobu bílých, červených a růžových vín vynikající kvality s označením IGT ( Indicazione Geografica Tipica ). Toto vinařské společenství garantuje nejlepší přípravu vína z významného množství hroznů a stará se jak o zhodnocování, tak o rozvoj a šíření všech svých produktových řad nejen v Itálii, ale i do zahraničí a zasazuje se o stálé zlepšování kvality. Vína z vinařství Castelnuovo del Garda nabízí spotřebiteli záruku obchodního ochranného sdružení vín Bardolino, Custoza, Lugana, Valpolicella či Soave a Garda.

Na jejich vinicích rostou typické odrůdy pro oblast Verona: corvina, rondinella, garganega, cortese, trebbiano...a další mezinárodní odrůdy např. chardonnay, merlot a cabernet sauvignon. Tyto keře jsou základem pro všechna jejich vína, ať už samostatně, nebo ve spojení s jinými (rossignola, sangiovese marzemino, atd.)
Corvina je královna červených hrozů této oblasti. Jedná se o energickou révu, až příliš ušlechtilá, velice odolná vůči zimě, která kvete v dubnu a dozrává od září do října. Její oblíbené půda je kamenitá, kopcovitá s dobrým prouděním vzduchu. Ze zdravotního hlediska je náchylná k chorobám a trpí vlhkostí, avšak vínu nakonec daruje červenou barvu s fialovými odstíny a nezaměnitelnou chuť třešně společně se svěží vůní červeného ovoce. Mezi další známé odrůdy patří révy rondinella, garganega, trebbiano toscano, cortese, trebbianello a trebbiano di Lugana.

POMETTI (Toscana)

Vinařská rodina Pometti (Socini Ricci) hospodaří na toskánských vinicích, o které se starali již jejich předci, rodiny Socini a Ricci, nejen hospodáři, ale i bankéři a notáři v nedaleké Sieně, již od XVI. století. Vinařství se skládá ze dvou částí, které jsou rozděleny na přípravu vín a přípravu stárnutí ve dřevě, plnění a skladování lahví. Všechny operace jsou prováděny při řízené teplotě a elektrickém proudu, který je vyráběn solárními panely zabudovanými do střechy vinařství. Ručně sklizené hrozny, již přebrané z vinice se dopravují do vinařství v bednách a jsou znovu přebírány na vibračních stolech. Následuje šetrné otrhání stopek a měření podle velikosti bobule, aby nedošlo k jejich rozbití. Kvašení probíhá v sudech a pomocí hydraulického pístu je víno raženo za pomoci nejmodernější technologie. Pro dlouhé uležení se používají barikové sudy, které předchází plnění do skla a následnému komerčnímu prodeji.

Slavné víno vinařství Pometti DOC Orcia se zrodilo 14. února 2000 díky houževnatosti několik výrobců, kteří rovněž založili Consorzio del Vino Orcia s cílem chránit a podporovat obraz vína a jeho území. Nespornou hvězdou z vín Orcia jsou hrozny Sangiovese. Tato ušlechtilá vinná odrůda je společnou nití, která spojuje naše vinařství. Oblast produkce DOC Orcia leží mezi Brunello di Montalcino a mezi Nobile di Montepulciano, jedno z nejvýznamnějších oblastí pro produkci velkých vín.


CANTINE LEONARDO DA VINCI (Toscana)

Vinařské družstvo Cantine Leonardo Da Vinci se nachází v malebném městečku Vinci, nedaleko Florencie a nese svůj hrdý název podle genia, který pocházel ze stejné oblasti jako tento výrobce vína. Vzniklo v roce 1961 spojením 30- ti malých vinařství a díky tomu má výběr z těch nejlepších hroznů z této oblasti pro výrobu svého vína. A podobně jako umělecká díla mistra Leonarda da Vinci jsou i jejich vína malými uměleckými díly italského vinařství.

Hlavním důvodem spojení sil bylo dosažení vyšší kvality produkovaných vín. První vína s etiketami Leonardo da Vinci spatřily světlo v roce 1965. V současné době vinařství tvoří 120 družstevníků, kteří obhospodařují celkem 500 ha vinic. Cantine Leonardo da Vinci získává každoročně za svá vína četná ocenění u odborníků po celém světě. Nenajdete mezi nimi takové, jež by se nepyšnilo alespoň jedním oceněním. Nabídka vín obsahuje tři kategorie podle úrovně kvality a původu hroznů. Standardní řada nese název Leonardo, prestižní Da Vinci a exkluzivní, tzv. supertoskánská vína, Grand Cru. Vinařství je mladé, dynamické a přesně taková jsou i jejich vína. Odráží se v nich rozmanitost a síla mládí spolu s ušlechtilostí a elegancí. Snahou zkušených enologů je, aby ve vínech byl patrný jejich původ, proto jsou základem jejich vín především typické toskánské odrůdy Sangiovese a Trebbiano Toscano.

Nechte se proto inspirovat naší širokou řadou vín tohoto vinařství a pociťte lehký vánek z toskánských kopců, provoněný nádherným buketem. Vychutnejte si každý doušek vína, plný slunce a umění těchto vinařů.

BIANCA VIGNA (Veneto)

Malé progresivní vinařství BiancaVigna sídlí v těsné blízkosti měst Conegliano a Valdobiadene oblasti Veneto, v samém srdci pěstování a výroby světoznámého šumivého vína Prosecco. Bylo založeno v roce 2005 spojením dvou rodin - sourozenců Eleny a Enrica Moschetta a sourozenců Cuzziol. Elena přebírá zodpovědnost za obchodní aktivity vinařství, zatímco Enrico, jakožto enolog dbá na kvalitu vína. Sourozenci Cuzziol, majitelé dynamické a úspěšné distribuční společnosti vín a lihovin s celostátním pokrytím vnášejí do nových aktivit ten pravý vítr k rozvoji a prosperitě společnosti Biancavigna. Na malé původní vinici, na kopci San Gallo Soligo až po novou vinici do Conegliana podnikají s cílem poskytnout jen tu nejvyšší kvalitu svým vínům.

Jejich píle a vytrvalost jim přináší již po několika málo letech existence velkou popularitu a úspěch a začátkem tohoto roku bylo vyhodnoceno jejich šumivé víno CONEGLIANO VALDOBBIADENE PROSECCO BRUT italskými hospodářskými novinami La Repubblica jako TOP produkt a tím jim vysloužilo 41. místo v žebříčku 100. nejlepších výrobků Itálie 2015. Mezi ostatními nominovanými byli např. FERRARI, GUCCI, PARMIGIANO REGGIANO, DOLCE & GABBANA, BULGARI, PRADA, MASERATI a jiní.

GUICCIARDINI STROZZI (Toscana)

Historicky cenná usedlost Cusona patřící rodině Guicciardini Strozzi je jednou z nejstarších v Itálii a zároveň slouží jako sídlo společnosti Tenute Guicciardini Strozzi. Nachází se 30 km od Florencie a po staletí se na tomto místě snoubí víno a život. Villa Cusony leží kousek od malebné vesničky San Gimignano, kde její rodina pěstuje vinnou révu na nejstarší italské vinici z roku 994. Její poklad, víno Vernaccia di San Gimignano, které Strozziovi vyrábějí už od roku 1200, ve své době opěvovali velikáni typu Danteho, Michelangela či Boccaccia. Součástí historického sídla jsou i rozsáhlé sklepy. Poslední žijící potomkové rodu Strozzi se snaží udržet tradiční styl místa a kromě vinné révy pěstují v okolí usedlosti také letité olivovníky. Rodina vlastní čtyři vinařství, to zásadní a prastaré z nich je právě Villa Cusona o rozloze 530 hektarů.

Toto toskánské vinařství rodiny Guicciardini Strozzi dříve vyrábělo vína pouze pro šlechtu, to bylo mottem a oprávněným úspěchem - nejvyšší kvalita. Nyní společnost řídí poslední mužský potomek vlivné toskánské dynastie Strozzi společně s majitelkami vinařství, sestrami Natalií a Irinou Strozzi, 15. pravnučky Mony Lisy a prapraneteře Sira Winstona Churchilla. Díky vysoké produkci - ročně tato rodina vyrobí přes milion lahví se majitelé snaží o expanzi do celého světa a nyní nově usilují i o české konzumenty. Např. víno Vernaccia di San Gimignano je vynikající lehké víno na každý den a mezi znalci má toto víno významný zvuk. Dalšími perlami jejich produkce jsou jistě vína Chianti - toskánský evergreen a na vrcholu produce stojí Supertoskánská vína a apelace Bolgheri. Kolem 60- ti % jejich bílých a červených vín jde na vývoz, nejčastěji do Ruska, Japonska, Austrálie, ale i Kazachstánu.

Všichni známe obraz Mona Lisa zvaný La Joconde. Je to hlavní magnet pro návštěvu pařížského muzea Louvre. Již výrazně méně známý je fakt, že potomci ženy, která stále modelem tohoto portrétu, stále žijí v Toskánsku. Tato paní se jmenovala Lisa Gherardini. Když jí bylo 16 let, což bylo v roce 1495, vzala si syna obchodníka s hedvábím, o 19 let staršího Francesca di Bartolomeo del Giocondo, už dvojnásobného vdovce. Od jeho příjmení se také odvíjí francouzský název tohoto obrazu – La Joconde. Rodokmen rodiny Gherardini (nyní již Guicciardini) pokračoval dále, až došlo ke spojení s rodem Strozzi.

JOSEF BRIGL (Alto Adige)

Tradiční vinařství (přes 700 let) patřící mezi nejstarší podniky v zemi čítající přes 50 ha vinic. Vykupují i hrozny od smluvních partnerů, čímž jejich produkce činí téměř milión lahví ročně, převážně červená vína (80 %). Velmi žádaným vínem tohoto vinařství je již tradičně St. Magdalena či Rulanda bílá a Tramín. Své zastoupení v oblíbenosti též zaujímá Pinot Nero Riserva 2004 a Blauburgunder Kreuzbichler 2004.

Hospodářství vinařství Josef Brigl se rozprostírá v oblastech Windegg, Haselhof, Kaltenburg, Rielerhof, Ihlderhof ještě společně s dalšími vybranými vinicemi produkují hrozny, které zaručují kvalitu vína. Vinařství hospodaří v oblasti Alto Adige v San Michele Appiano. Na první pohled se zdá, že za názvem San Michele Appiano se skrývá konkrétní historická osobnost, ale vychází z názvů vesnice Sant Michael a hory Eppan, na jejímž jižním svahu se nachází význámná vinice Schulthaus, kde se rodí na vápenatém podloží výborné bílé pinoty.

Již v minulém století byla oblast Alto Adige největším dodavatelem vín Rakousko-Uherského císařství. Oblast je známá pro své věhlasné vinice a vynikající odrůdy, na kterých se rodí nezaměnitelná vína. Vesnici San Michele míjíme cestou k jezeru Lago di Garda. Jen co projedeme kolem Bolzana, jsou na pravé straně od cesty vidět vinice a za nimi zmíněná vesnice. Družstvo obhospodařuje mnoho hektarů vinic a jde samozřejmě vpřed modernímu pojetí hospodaření. Bok po boku vinifikace v tradičních velkých dřevěných sudech se používají i moderní nerezové tanky se řízeným kvašením nebo barikové sudy.

A co říkají sami majitelé o svojí společnosti?
" Dobré víno ve skutečnosti nepochází jen z vinic, ale i z nás samých. Víme dobře, že naše nejlepší plodiny jsou v dobrých rukou..."

MADONNA BRUNA (Marche)

Vinařská společnost MadonnaBruna se rozprostírá na zvlněných kopcích oblasti Marche v blízkosti moře, mezi obcemi Fermo a Lapedona a nabízí nádherný panoramatický výhled z pohoří Sibillini na Jaderské moře. Mořský vánek, které je jako pohlazení pro vinice, mírné podnebí a úrodná půda - to vše jsou ideální podmínky pro pěstování vinné révy. Na jejich vinicích pěstují hrozny Montepulciano, Sangiovese, Passerina a Pecorino, která je již historicky tak charakteristická pro tuto oblast.
Jejich produkce vinné révy vyjadřuje typický výraz pro toto charakteristické území, kde rostou a dozrávají již po generace kvalitní hrozny.
Vinařství obhospodařuje asi 50 hektarů půdy, na které jsou již po léta velmi plodné vinice, sady s meruňkami, třešněmi, jablky a plodin v rotaci, která probíhá podle přísných zemědělských norem s ohledem na životní prostředí.
Majitelé začínají též se zcela novou a inovativní technikou a to v exklusivním použití nových hroznů jejich produkce. V družstvu se používá nejmodernější technika a velká pozornost je věnována také dozrávání vína - tzv. dospívací fáze v dubových sudech ve sklepní místnosti s konstantní a kontrolovanou teplotou.
Na základě těchto vypelšení se zrodila jejich famózní víno Moresco, které se vyrábí především s hroznů Montepulciano a zraje v sudech po dobu nejméně 18- ti měsíců.
A další vína, jako Portese, Merlot, Cabernet, Cugnolo a velmi důležité Rosso Piceno DOC. Dále pak bílá vína Rivafiorita a Roccatiepolo, které byly s láskou získány s hroznů Passerina, Pecorino a Trebbiano.

Zvláštností je též skutečnost, že již po více než pět let se tato zóna stala místem klidu, kde je zakázána jakákoli forma lovu volně žijící zvěře. Z tohoto důvodu je zde snadné pozorovat jezevce, lišky, zajíce, bažanty a jinde vzácné ptáky.

VINICOLA MEDITERRANEA ( Puglia )

Vinařství se nachází v malé obci San Pietro Vernotico v jižní části Itálie v oblasti Puglia, která odvozuje své jméno přímo od svatého Petra. Na místech, kde se po staletí rozkládaly pouze pastviny, vysadili olivovníky a vinice, které nyní poskytují hrozny místních i mezinárodních odrůd.

CANTINA VALPOLICELLA NEGRAR ( Veneto )

Vinařství - Cantine Valpolicella Negrar bylo založena v r. 1933 jako tzv. Societa cooperativa ( tzn. společnost vzniklá ze sedmi vinařů ), kteří se rozhodli spojit své síly, aby zachovali vinařskou kulturu v okolí Verony. Tato iniciativa přišla právě z touhy o zachování a ochránění charakteru a kvality vín z benátska. Jedinou schůdnou cestou k naplnění tohoto cíle bylo združování malých pěstitelů, aby bylo možné vzdorovat rychle se měnícímu trhu. Starověká Villa Novera v Santa Maria di Negrar byla díky vynikající vybavenosti vůbec prvním sídlem vinařství. Ovšem v 50. letech se z důvodu stále se zvyšujícího popočtu členů družstva se vinařství přestěhovalo do stávajících prostor přímo v Negraru. Toto partnerství vinařů je jedním z prvních, které začalo produkovat vedle klasického Valpolicella classico DOC také exkluzivní Amarone della Valpolicella DOC. I nadále je hlavním cílem vinařstí Cantina Valpolicella Negrar zejména zvyšování kvality hroznů a s tím samozřejmě i šíření osvěty zdejších vín, vinařství a enologie. Dnes Cantina Negrar sdružuje přes 200 vinohradníků, kteří obhospodařují necelých 500 ha vinohradů situovaných výhradně v kopcovitém terénu okolí městečka Negrar.

Díky stálé snaze o produkci kvalitnějších vín a zejména díky letitým zkušenostem se podařilo i vyčlenit nejlepší polohy pro pěstování lokálních odrůd, což dalo základ pro dnešní jednotlivé Cru. Pro svá nejlepší vína se používá výhradně jméno DOMINI VENETI.
Jméno, které bylo převzato z historie, z dob Benátské republiky, pod jejichž nadvládou byly pozemky kolem Valpolicelly v letech její největší slávy (kolem roku 500).

 

TENUTE MATER DOMINI ( Puglia )

Tenute Mater Domini je mladé progresivní vinařství z oblasti Puglia v jižní Itálii. Vinařství se rozkládá na poloostrově Salento, jehož klima je především určováno polohou mezi dvěma moři - Jaderským a Jónským.Typické pro tyto oblasti jsou suché, kamenité půdy. Ve vinařství kladou důraz na propojení historie výroby vína v oblasti s jeho prověřenými postupy a zároveň se inspirují moderními postupy a technologiemi. Samozřejmě, že tím nejdůležitějším je kvalita produkovaných bílých, červených a růžových vín.

FATTORIA CASA di TERRA ( Toscana )

Společnost Fattoria Casa di Terra byla založena v roce 1950, prarodiči nynějších vlastníků, Giuliano a Gessica Frollani, v Bolgheri, v srdci Toskánska. Pozemky společnosti byly původně určené k pěstování zeleniny, olivovníkovým hájům a vinicím, ale v průběhu let se stále více a více prostoru přenechávalo na vinice, až do konečného rozhodnutí v roce 2001, kdy se veškerá půda změnila právě jen k produkci vinné révy.

Vinařství se nachází v kopcích kolem Bolgheri, dosahuje přibližně 120 ha, z nichž 30 ha je věnováno révě Doc Bolgheri a IGT Toscana. Obdělávaná půda na vinice je středního složení s vyváženými vrstvami jílu a minerálních látek, které spolu s nasazením a obětavostí majitelů umožnily vznik pěti značkám vín DOC Bolgheri: tři červená, jedno Vermentino a jedno růžové. Jedná se o vína: MARONEA, MOSAICO, MORECCIO, POGGIO QUERCIOLO, LENAIA ROSSO, VERMENTINO a ALLEGRA.

V roce 2011 byla také založena distribuce vína Bolgheri stabilně a organizovaně, od kdy jsou vína společnosti evidovány jako velmi známé nejen v celé Itálii, ale i v zahraničí. Díky vynikající poloze jejich pozemků, výherní kombinaci půdy, poloze a podnebí se společnost Fattoria Casa di Terra stala významným producentem velmi kvalitních vín.

Od roku 2013, kdy proběhla nákladná rekonstrukce a nová výstavba stávající společnosti je struktura totoho vinařství jedinečná na vinařské scéně v Bolgheri i díky několika faktorům, které jej charakterizují. Především se jedná o inovativní a decentní design a přísné architektonické pojetí, hodící se do krajiny Bolgeri. Hlavně díky prvkům z oceli a betonu, které umožňují propustnost světla se zajišťuje optimální a příjemné pracovní prostředí pro všechny. Cílem společnosti při realizaci nového sídla bylo vytvořit flexibilní prostředí, které je otevřené a moderní, kde je minimalizován dopad na životní prostředí, pokud jde o požadavky na energii a spotřebu zdrojů a otevřenost k novým technologiím. Struktura je rozložena do dvou pater, celkem 7500 m2 a podporuje efektivní prostor pro výrobu vína v mnoha oblastech, prostory vyhrazené k propagaci a distribuci produktů a prostory vyhrazené za účelem zajištění profesionality v přijímání turistů, zákazníků či odborných specalistů.

FRANCESCO SCANAVINO ( Piemonte )

Francesco Scanavino je malé rodinné vinařství v severní Itálii, v oblasti Piemonte a okolí městečka Canelli, vedle Toskánska snad druhé nejznámější italské vinařské oblasti. Pro vinařství pracuje uznávaný enolog Angelo Torrielli, který získal svůj diplom na Enologickém institutu v Albě - vinařském centru Piemontu. Ten pro vína vybírá ty nejlepší hrozny nejvyšší kvality z vinic exponovaných na jih a jihovýchod v oblasti Castiglione Falletto a dohlíží na celý proces výroby a zrání. Hrozny v oblasti Castiglione Falletto jsou známé tím, že vína jsou plnější, bohatší a s potenciálem pro dlouhé zrání.

Výroba a plnění se poté provádí špičkovou technikou a prací s nejlepšími vinařskými technologiemi za pevně stanovených podmínek pro zachování kritérií v produkci kvalitních vín. V evokující krajině oblasti Langa, kde se nacházejí vinice Francesca Scanavina se rodí jejich výjimečná vína a na stupnici hodnocení zaujímají významné místo mezi nejlepšími 10- ti produkty D.O.C. & D.O.C.G. z oblasti Piemonte.

Vína z jejich produkce dále putují do vinoték a restaurací, které si chtějí vytvořit na základě kvalitních produktů dobré jméno pro své zákazníky a pro dovozce a distributory, kteří hledají vzácná a kvalitní vína. Velmi jim záleží na tom, aby jejich vína nebyla nabízena masově, například v obchodních řetězcích, ale jen v malém exkluzivním množství pro maloobchodní odběratele.

FALCHINI ( Toscana )

Vinařství a zemědělská společnost Casale di Falchini se nachází nedaleko San Gimignana v Toskánsku a byla založena v roce 1964 ve starobylé středověké usedlosti a v roce 1976 byl sklep vybaven novým zařízením pro vinifikaci a plnění do lahví. Vinařství se rozprostírá v krajině měkkých zelených kopců, na nichž se nacházejí specializované vinice s hrozny Vernaccia a Sangiovese spolu s olivovníkovými háji. Již více než 50 let jsou vína vyrobená v Casale Falchini vyvážena do celého světa a byla též oceněna na International Wine Competition, kde vinařství získalo 2 velké zlaté medaile za Spumante Metodo Classico "Falchini Brut" a za Rosso IGT Toscano "Campora" z hroznů Cabernet Sauvignon.

Výroba společnosti obsahuje z 65 % hroznů z Vernaccia di San Gimignano, pak následuje produkce hroznů Sangiovese, Merlot, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Trebbiano a Malvasia. Zbytek zahrnuje též pěstování hroznů Canaiolo a Malvasia Nera. Společnost Falchini se jistě může pyšnit faktem, že obdrželi velmi hodnotné ocenění OSCAR DEL VINO mezi ostatními finalisty, jako nejlepší italské vinařství roku 2014!

IL CONTE VILLAPRANDONE ( Marche )

Tato zemědělská společnost má hluboké kořeny v historii, umění a vinohradnictví v oblasti Marche. Nachází se uprostřed 40-ti akrů vinic v Monteprandone v Contrada Colle Navicchio (250 m.n.m.), v nádherné jižní kopcovité krajině. Východně s vánkem a vůní Jaderského moře (7 km), západně pak se rozprostírá pohoří Sibillini (30 km), které tuto oblast zastřešuje a příznivě ovlivňuje klima vinic převážně bílých vybraných hroznů "Passerina". Toto vinaství je hlavně známo pro výrobu vín charakteristických pro tuto oblast. Záleží jim na velmi pečlivém výběru jen té nejlepší kvality vinné révy a výroby vína s tím spojené. 

CASTELLO DI NEIVE AZIENDA AGRICOLA ( Piemonte )

Toto vinařství v Piemonte vlastní rodina Stupino a nachází se v Neive, v jedné z nejkrásnějších vesnic v Itálii, v samém srdci Langhe, obklopená krásnými vinicemi v nejlepších lokalitách Messoirano, Montebertotto, Basarin, Valtorta a Cortini. 
Tradice, výzkum a tvořivost - to je filozofie společnosti, která nikdy nezapomíná na zkušenosti svých předků v oboru vinařství. Zdokonaluje se v nových technologiich, zapojuje se do nových výzkumů a experimentování s novými metodami. Právě toto nadšení a kreativní myšlení vytvořilo v posledních letech nová a zajímavá vína.

FATTORIA I VERONI ( Toscana )

Historie tohoto vinařství sahá zpět až do roku 1500, kdy jej vlastnila šlechtická rodina Gatteschi, kteří jako první započali výrobu vína kvašením. Ještě dnes je patrný původní stavební komplex se strážní věží. Nejstarší historický dokument byl nalezen na farmě v r. 1582.

Usedlost, háje a vinice se nachází v oblasti Chianti Rùfina, v území města Pontassieve, cca 10 km od Florencie v nádherné toskánské krajině u města Pontassieve (část San Martino a Quona). Společnost má rozlohu 70 hektarů z nichž je 20 osázeno vinicemi a zbytek olivovníky ve velkém množství. Usedlost se nachází v nadmořské výšce od 100-350 metrů. Vinice byly hlavním předmětem práce na počátku devadesátých let, kdy bylo obnovováno mnoho z původní výsadby a nově sázeny klony révy Sangiovese. Na 2. ha byla vysazena mezinárodní odrůda a na zbývající hektary byla vysazena réva bílých hroznů pro výrobu Vin Santo del Chianti Rùfina.

TALOSA ( Toscana )

Toto vinařství patří mezi nejstarší výrobce vína Vino Nobile, a stejně tak i vína Rosso di Montepulciano.Jako většina vín oblasti je základem vína odrůda Sangiovese, s příměsí Merlotu a Cannaiola. Talosa sklízí pro toto víno hrozny z nejmladších vinic Sangiovese a vinice Merlotu a Cannaiola jsou staré asi 25 – 30 let. Jeho vinice se rozléhají na 32ha v nadmořské výšce 350 - 400 m n.m. Historické sklepy, kde víno zraje, se nachází přímo pod hlavním náměstí Piazza Grande. Roční produkce vín z tohoto vinařství se pohybuje okolo 100 000 lahví. Montepulciano je městečko v centrální Itálii, v Toskánsku, jež je po celém světě známé jako rodiště vína Vino Nobile. Jak název naznačuje, jedná se o víno, které tamní vinaři dodávali na stoly významných šlechtických rodů. Druhým vínem oblasti je Rosso di Montepulciano.

LA CANTINA VALLE ISARCO ( Trentino - Alto Adige )

Ve Valle Isarco, ve vinařství a usedlosti LA CANTINA VALLE ISARCO, kde se potkávají ledovce a jemné podhůří krajiny Středomoří, jsou pěstovány hrozny pozoruhodné kvality. Místní minerály a živiny v půdě produkují víno se skutečně charakteristickou chutí a vůní. Toto místo nabízí jednu z nejkrásnějších přírodních krajin v Jižním Tyrolsku, vyznačující se majestátními horami, starými hrady, farmami, kláštery se spousty malých vesniček okolo, s nádhernými kaštanovými háji a terasovitými vinicemi. Lidé jsou zde zvyklí pracovat hlavně ve strmém terénu, udržovat a starat se o vinice až v 950 m nadmořské výšky jedinečné přírody. 
Zejména mikro-klima, vyznačující se horkými letními dny a tuhými studenými nocemi zajišťuje u ročníkových vín svěží, ovocnou a na obsah minerálních látek bohatou strukturu. Tato země tepla a světla dodává bílým vínům eleganci a bezkonkurenčnost. Není proto náhoda, že vinaři z této oblasti specializují na pěstování bílých hroznů.
Víno je jejich specialita a vášeň a jde ruku v ruce s touhou, aby chutnalo. Proto v jejich vinotéce, kde je možno vína jak ochutnat, tak koupit budete velmi příjemné překvapení. Zde mají svůj vinný sortiment prezentován v příjemné architektonické formě, z přírodních materiálů, jako je dřevo a žula z Brixenu, které odrážejí nejtypičtější vlastnosti půdy Valle Isarco. Zde je možné nejen degustovat, ale pod vedením zkušených enologů získat informace o jejich vinařství, vínech a celé oblasti. 

DONATELLA CINELLI COLOMBINI Az. Agr.
Casato Prime Donne, Montalcino

        Toto vinařství je relativně mladou společností, založenou v roce 1998 Donatellou Cinelli Colombini. Donatella v rodině producenta vína, Brunella di Montalcina, vystudovala dějiny umění a od roku 1993 se věnuje zavedení a rozkvětu „vinařské turistiky“ v Montalcinu. Zde prakticky díky ní vznikla tradice zvaná „Cantine aperte“ (den otevřených sklepů), pořádaný s velkým ohlasem jednou ročně. Od roku 1998 se naplno věnuje svému vinnému projektu, který zahrnuje sklepy Fattoria del Colle a Trequanda (se sklepem v Chianti a agroturismem) a Casato Prime Domme v Montalcinu. Úzce spolupracují s věhlasným mistrem, Enologem, Carlem Ferrinim, díky němuž vzniklo nejedno Brunello di Montalcino v těch nejslavnějších sklepech. Za své vína získali v roce 2003 Oskara pro nejlepšího výrobce vina od asociace ASI (Asociacione Italiani Sommeliri).
         Fattoria del Colle, je nejstarší usedlostí z Cinelli Colombini, založena někdy v průběhu 12.stol. v samotném srdci Toskánska v městečku Trequanda. V neklidných válečných letech kolem roku 1555, kdy byla Traquanda obléhána a následně dobyta, potkal stejný osud i Fattorii del Colle, která byla do základů vypálena. Pozůstatky po původní usedlosti jsou zde dodnes patrné. Jedním z významných majitelů usedlosti byl také Silvio Piccolomini, který se v budoucnu stal papežem Pio II., ovšem z důvodu jeho častých milostných afér, byl celý rodiný majetek zabaven církví.  V letech 1747- 1792 usedlost užíval Pietro Leopoldo ď Asburgo jako oblíbenou skrýš pro sebe a přátele ze šlechtických kruhů. I v jeho případě byl jeho pobyt na Fattoria del Colline opředen spoustou milostných historek. Teprve v roce 1919, po více než 300 letech se usedlost opět dostala do vlastnictví rodiny Soccini. V současné době je Fattoria del Colline místem, kde se produkují vína Chianti Superiore DOCG, Cenerantola DOC, Orica,  Il Drago e le Colombe IGT Toscana a Leone Rosso Toscano IGT.
         Casato Prime Donne vlastní 18 ha vinic v samotném srdci zóny Brunello di Montlcino, které se zde s velkým úspěchem produkuje. Jak název napovídá, v tomto vinařství pracují pouze ženy. V době počátků této mladé společnosti paní Donatella požádala Vysokou školu enologickou v Sieně o radu a o spolupráci s Enologem pro přípravu vín.  Odpovědí však bylo pouze to, že na spolupráci s Enologem se čeká řádově i několik let, ale pokud by měla zájem, je spoustu žen s touto specializací, o které většinou vinařství příliš nestojí. A tak vnikl i název tohoto projektu „Prime Donne“ – první dámy.

Přihlášení

uživatelské jméno:

heslo:

nová registrace >>
zapomenuté heslo >>

Doporučujeme

PROSECCO SUPERIORE CONEGLIANO VALDOBBIADENE BRUT DOCG

Typologie: šumivé víno brut
Objem: 0,75
Ročník: neuvádí se
Obsah alkoholu: 11%
Cena: 390,- Kč

NERO ASSOLUTAMENTE 2012 Magnum v dárkové dřevěné krabici

Typologie: červené suché víno
Objem: 1,5l
Ročník: 2012
Obsah alkoholu: 15%
Cena: 1 499,- Kč

Il Drago e le Otto Colombe IGT

Typologie: suché víno červené
Objem: 0,75 l
Ročník: 2012
Obsah alkoholu: 14%
Cena: 499,- Kč

Tipy na dovolenou

Tipy na dovolenou www.italie-dovolena.eu

Naše vína ochutnáte zde:

Hotel LEONARDO Prahavinotéka VINOdiVINO ve Štupartské ulici v Praze, zámecká restaurace KOUZELNÁ ZAHRADA zámku Berchtold, restaurant & lounge  AUREOLE FUSION Prahakavárna - vinárna BOROMEUM Hradec Králové 


Postupně vás budeme seznamovat s našimi vinaři. 

MARCHESI SPINOLA - CASTELLO DI TASSAROLO

Vinařství z oblasti Piemonte, Gavi, které je zaměřeno na produkci vín Gavi. Majitelka vinařství, markýza Massimiliana Spinola, potomek šlechtického rodu s dlouhým rodokmenem, nás seznámila s biodynamickým způsobem produkce na svém vinařství.

 

Pojeďte ochutnat italské víno do Itálie.

VYDEJTE SE s naší specializovanou cestovní kanceláří do proslulých italských vinařských krajů, vychutnejte si vína spolu s italskou gastronomií, poznejte milé a vstřícné lidi, podívejte se, kde rostou hrozny a jak se víno vyrábí. Můžete spojit třeba s koupáním v moři nebo termálních lázních, procházkách po historických městech, výšlapech po horách a mnohých dalším.